Hľadanie podľa štítku

A B C CH C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Ku komu patrím

  • Autor: Veronika Konušíková (KiNi.Nika/napadynaucenie)
  • Typ:
  • Kategorie: Biblická katechéza
  • Adresáti: Žiaci - ZŠ, Žiaci - SŠ, Birmovanci, Mládež, Miništranti, Rodina
  • Druh: Hra, aktivita, Online hra
  • Náročnosť na prípravu: Snadné
  • Časový rozvrh aktivity: 5 minút
  • Štítky:

Odkaz na online hru: https://tinyurl.com/biblickepostavyeducandy

Online hra, v ktorej majú hráči párovať známe biblické postavy na základe rodinných vzťahov.

Hra sa dá využiť ako všeobecné opakovanie vo vyšších ročníkoch či ako motivácia k novozákonným témam (tu by som vytiahla niektoré postavy ako predobrazy) alebo ako rodinná zábava, pri ktorej si zopakujete čo už viete, a pri ktorej sa možno naučíte aj niečo nové.

Metodika používania / spôsob používania

Úlohou hráčov bude priradiť k sebe známe biblické postavy na základe mien a rodinných vzťahov (Mária /matka/ - Ježiš /syn/ a pod.).

Po otvorení linku sa vám zobrazia viaceré aktivitky alebo presnejšie "minihry" - teda rôzne druhy hier, ktoré si pri danej téme môžete zahrať. Originálne je hra tvorená ako pexeso, takže po otvorení stránky odporúčam zvoliť si možnosť pexeso - 'Memory'. Zo všetkých možností je však táto možnosť asi najnáročnejšia, keďže jeden pár netvoria 2 rovnaké mená ako pri klasickom pexese, ale naopak 2 rôzne mená, ktoré spolu rodinne súvisia (Mária /matka/ - Ježiš /syn/ a pod.). Jednoduchšou a možno ešte zábavnejšou verziou sú piškôrky - "Noughts & Crosses". Ďalšou jednoduchou verziou je spájačka - "Match-up", čo je však iba klasické spájanie 2 správnych odpovedí (s tým rozdielom, že je online a získavate za to body). 

Ostatné minihry už nefungujú tak dobre, pretože sa v nich zväčša náhodne zobrazia také kombinácie otázok a odpovedí, pri ktorých je finálna odpoveď už úplne zjavná. 

Odkazy

https://tinyurl.com/biblickepostavyeducandy

Späť na výpis

Kontaktovať užívateľa, ktorý materiál nahral

Diskusia k materiálu (0 príspevkov)

FILTRE

Adresáti

Druh

Typ

0 nájdených materiálov

Prihlásenie

Je vyžadované prihlásenie. Po prihlásení / registrácii budete môcť sťahovať materiály, hodnotiť materiály, prispievať do diskusii, nahrávať nové materiály a ďalšie...

Registrácia

Nahlásit nevhodný komenář