Hľadanie podľa štítku

A B C CH C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

O portáli

Portál katechézy.sk vznikol ako metodická podpora kňazov a katechétov na Slovensku. Zámerom tohto webu je vytvoriť prostredie, v ktorom sa budú môcť kňazi a katechéti vzájomne inšpirovať a pomáhať si pri katechizácii vo farnosti.

Základnými piliermi portálu sú pestrosť, garantovanosť, kvalita obsahu a inovatívnosť. Kňazom a katechétom sú tu ponúknuté nielen materiály pre katechézu ale aj aktuálne informácie o katechetickom dianí na Slovensku. Okrem didaktických materialov je tu možné tiež nájsť aj odkazy na ďalšie zdroje a inšpirácie pre katechézu.

Jednotlivé didaktické materiály, ktoré sú na portáli uverejnené, prechádzajú schvalovacím procesom, aby sa zabezpečil čo najkvalitnejší obsah a ich katolicita. Jednotlivé materiály je možné hodnotiť a komentovať. Sú publikované bezplatne - autorské práva jednotlivých materialov vlastnia ich tvorcovia.

Cieľovou skupinou portálu sú predovšetkým kňazi pôsobiaci vo farnostiach a katechéti, preto je potrebná ich počiatočná registrácia, ktorá je bezplatná.

Medzi hlavné spolupracujúce organizácie patria diecézne katechetické úrady a teologické fakulty.

Metodický portál je spravovaný Slovenskou biskupskou konferenciou, predovšetkým jej komisiou pre katechizáciu a školstvo.

26.1.2024

Bibliq 2024

Bibliq je inovatívnou alternatívou k tradičným biblickým súťažiam. Motivuje ťa kráčať pravidelne so Svätým písmom a dať tak tvojmu vzťahu s Bohom nový rozmer. Viac...
Prečítať celú aktualitu

Liturgické texty


Prejsť na liturgické texty

Prihlásenie

Je vyžadované prihlásenie. Po prihlásení / registrácii budete môcť sťahovať materiály, hodnotiť materiály, prispievať do diskusii, nahrávať nové materiály a ďalšie...

Registrácia